Nájsť vhodnú omotávku pre tvoju hru je dôležité, ale niekedy tiež veľmi náročné. Ak nemáš správnu omotávku na držadle rakety, tak riskuješ kĺzanie a nechcené otáčanie rakety v ruke, čo môže ovplyvniť tvoj úder. Čítaj ďalej a dozvieš sa, ako vybrať správnu omotávku čiže grip na padelovú raketu.
Pri padelových raketách rozlišujeme dva druhy omotávok – overgripy a základné gripy.
Základný grip má každá padelová raketa už keď si ju kúpiš. Na tento typ gripu si hráči väčšinou omotajú overgrip.
Základný grip vymeň, až keď je na rakete tak dlho, že overgrip, ktorý je na ňom namotaný, už nedrží.
Overgrip je druh omotávky, ktorý sa omotáva na základnú omotávku. Nie je taký drahý ako základné omotávky, takže ho môžeš meniť častejšie. Napríklad, keď stratí svoje vlastnosti ako priľnavosť.
Keďže má každá padelová raketa univerzálnu veľkosť gripu, dá sa zväčšiť len omotaním viacerých overgripov na seba. Nižšie nájdeš malú nápoveď, kto koľko overgripu na zväčšenie držadla rakety potrebuje.
Pre menšiu ruku juniora alebo ženy by mal stačiť jeden overgrip na základnú omotávku. Ak je to veľa a grip je príliš veľký, môžeš si ponechať len základný grip alebo dokonca základný grip odstrániť a omotať raketu len overgripom.
Pre väčšinu mužov by mal stačiť tiež jeden overgrip. Ak máš ale väčšiu ruku, môžeš si omotať aj druhý overgrip a držadlo ešte viac zväčšiť.
K padelovým gripom patrí tiež pár doplnkov, ktoré pomáhajú, aby sa ti raketa nešmýkala z ruky, ak sa potíš viac, než dokáže absorbovať overgrip.
Tzv. hesacore gripy sa nasadzujú namiesto základných gripov a sú premotané overgripom. Zabraňujú kĺzaniu rukoväte vďaka svojmu špecifickému tvaru. Navyše dokážu zabrániť vibráciám do ruky, čo môže predísť možnému zraneniu.
Tento uterák využíva mnoho profesionálov. Obsahuje totiž druh živice, ktorý pomáha udržať ruku suchú a lepivú. Používa sa pri striedaní strán. Stačí si doň len trochu utrieť ruky a raketa ti zaručene nebude kĺzať.
Všetky práva vyhradené, © 2002–2024 Sportega