Zlomená čepeľ nie je dôvod ku kúpi novej florbalky. Prevedieme vás výberom florbalovej čepele a pomôžeme vám usporiť peniaze.
Florbalové čepele sú klasicky zahnuté na pravú či ľavú stranu. Ak máte pri držaní florbalky spodnú ruku pravú, zvoľte si pravé zahnutie. Ak je vaša spodná ruka pri úchope ľavá, vyberte si ľavé zahnutie. Samostatné čepele si väčšinou kúpite iba ako náhradný diel za zlomenú čepeľ. Pripravili sme pre vás videonávod ako vymeniť florbalovú čepeľ.
Stále väčšiu obľubu u hráčov zaznamenávajú rovnejšie čepele s menším predzahnutím, ako tomu bolo v minulosti. Lepšie potom využijete tiež backhand a dostanete do svojej hry prvok prekvapenia. I preto je väčšina florbalových hokejok bez dotvarovanej čepele. Pokiaľ si svoju hru neviete predstavit bez úpravy čepele, poradíme vám, ako si čepeľ natvarovať.
Je dobré mať na pamäti, že s niektorými čepeľami do florbalového zápasu nemôžete nastúpiť. Čepele a palice na triky sú v oficiálnych súťažiach zakázané. Sú totiž viac zahnuté, aby na nich loptička lepšie držala.
Aby ste pri kúpi nenaleteli a nezabezpečili si florbalku, s ktorou nebudete môcť hrať zápasy, navštívte našu poradňu pre výber florbalovej hokejky.
Ak si však chcete obstarať čepeľ pre zábavu a ľahšie trénovanie techniky a kľučiek, prinášame vám i freestylové čepele.
Tvrdosť čepele ovplyvňuje jej materiál. Rozlišujeme 3 úrovne tvrdosti florbalových čepelí – mäkké, stredne tvrdé a tvrdé.
Mäkké florbalové čepele môžu mať označenie soft, SB alebo Touch.
U stredne tvrdých florbalových čepelí sa môžete stretnúť s označením medium, Endurance alebo PE.
Tvrdé forbalové čepele poznáte podľa označenia hard, Radical, HB či PE-H.
Nezabúdajte ani na pravidelnú výmenu florbalovej omotávky. Poradíme vám, ako si vybrať tú správnu i ako si omotať florbalku.
Všetky práva vyhradené, © 2002–2024 Sportega